In Bergschenhoek is een groot aantal werkgroepen en vrijwilligers aktief. Via de lijst kunt u informatie over een gezochte werkgroep opvragen.

De Morgenster 2018-5

November 2018

Geloofsgesprek binnen pastoraal team

Terugblik jubileumviering Onze Lieve Vrouw Geboorte Berkel

Bekijk

Tarieven kerkelijke diensten 2023

https://www.parochiechristuskoning.nl/download_file/view/3955/8684

Tarieven zalen 2023

Morgenster 2023-4

juli 2023

ZOMER

met o.a. een reisverslag van de Pinksternoveen fietstocht; de geslaagde fusie van de PCI-en; nieuwe data voor Eten Ontmoeten Hartverwarmend; de voortgang rond het pastoraal beleidsplan; de eucharistieviering waarin pastor Max Kwee wordt gepresenteerd en natuurlijk nieuws en artikelen uit de parochiekernen. 

 

 

 

Bekijk

De Morgenster 2021-7

december 2021

Kerstmis

Actie Kerkbalans

Onder voorbehoud

 

 

 

 

Bekijk

Morgenster 2023-3

mei 2023

SAMEN

Hemelvaart

Pinksternoveen

Pinksteren

Lintjesregen

 

 

 

Bekijk

De Morgenster 2021-6

november 2021

Allerzielen

Advent

Adventsactie

Gezocht: Penningmeester PCK

 

 

 

Bekijk
Dit Pijnackerse koor bestaat uitsluitend uit dames en zingt tijdens vieringen in de Keijzershof.
Vivace is een gemengd koor bestaande uit ca. 35 enthousiaste leden.

De Morgenster 2021-6

november 2021

Allerzielen

Advent

Adventsactie

Gezocht: Penningmeester PCK

 

 

 

Bekijk

De Morgenster 2019-5

Juli 2019

Eten en Ontmoeten: hartvewarmend

Eerste Heilige Communie: vieringen in de kernen

Pastor Bracco Gartner heeft afscheid genomen

Bekijk

De Morgenster 2019-1

Februari 2019

Geloofsgesprek

Wereldjongerendagen

Jaar van de Roepingen

Bekijk

"Geef vanuit je hart, royaal en zonder bijgedachte"

Is dat niet een krachtige oproep tot een zuivere, authentieke vorm van vrijgevigheid? In een wereld waarin we vaak worden overspoeld door aardse zaken herinnert deze gedachte ons aan de essentie van echt geven: niet om iets terug te krijgen, niet om lof of waardering te oogsten, maar simpelweg omdat we voelen dat het het juiste is om te doen. We worden opgeroepen om de waarde van geven te heroverwegen en onze motieven te onderzoeken. 

 

Royaal geven betekent niet per se veel geven, maar wel met een overvloedige houding: delen vanuit het besef dat er genoeg is, zonder angst iets te verliezen. Dit kan in de vorm van tijd, aandacht of liefde zijn, dus niet alleen door materiële zaken. Het is een daad van liefde en compassie die de gever en de ontvanger verrijkt. 

 

Door zonder bijgedachte te geven, richten we ons op de ander en niet op onszelf. Het ego stapt opzij en maakt plaats voor empathie, compassie, hoop en liefde. Deze waarden vormen de kern van ons mens-zijn en het is door daden van onbaatzuchtige vrijgevigheid dat we deze waarden tot uitdrukking brengen. In dit proces groeien we ook zelf, omdat het loslaten van verwachtingen ons bevrijdt en ons leert dat vreugde en vervulling niet alleen komen van wat we ontvangen, maar juist van wat we geven. 

 

Deze manier van leven maakt ons vrijer, gelukkiger, hoopvoller en laat ons de ware kracht van menselijke relaties ervaren. Is dat ook niet wat we in de komende periode gaan vieren, met de feesten Allerheiligen, Allerzielen en het Hoogfeest van Christus Koning. Daarmee sluiten we het kerkelijke jaar af en gaan we de adventsperiode in, waarin we verwachting en hoop bij uitstek vieren. Met Paulus zeg ik dan:  

“De hoop in Christus stelt niet teleur.” (Rom. 5, 5) pastoraal woord oktober.jpg

 

Dick Vrijburg, diaken 

 

 

Terug naar de vorige pagina
Tekstgrootte